Jau izsenis cilvēki ir novērojuši priedes labās īpašības, bet tagad tās jau ir apstiprinājušās zinātnes līmenī. Priede ir ne tikai lielisks būvmateriāls (piemērots arī kuģiem), bet arī dziednieks.
Fitoncīdi, ko izstaro priedes, aizpilda priežu meža gaisu ar ēteriskajām eļļām, padarot to ārstniecisku. Tie labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka elpu ceļu veselību, tāpēc sanatorijas un dziednīcas tiek veidotas priežu mežu tuvumā vai pat pašos mežos. Kāda slavena tuberkulozes sanatorija atrodas Altaja kalnos saulainā priežu mežā. Tūkstošiem tuberkulozes slimnieku atgriezās dzīvē tieši šeit. Tos ārstēja ar priežu meža gaisu. Fitoncīdu koncentrācija tādā mežā ir ļoti liela, tie palīdz atbrīvot plaušas no Koha tuberkulozes nūjiņas.
Mūsdienu farmācija, izpētot priedi, atklāja tās labās īpašības: antibakteriālu, dezinfekcijas, urīndzenošu un sviedrēšanas līdzekli, kas palīdz pie atkrēpošanas un citām elpceļu slimībām. Tādēļ tā jau sen ir iekļauta ārstniecības augu sarakstā. Ārsti pret daudzām slimībām izraksta ārstēšanu ar zālēm, kas ražotas, izmantojot pumpurus, skujas, jaunos čiekurus, sveķus. Šīs koka daļas satur bioloģiski aktīvās vielas: ēteriskās eļļas, sveķskābes, tanīnus, C vitamīnu, flavanoīdus.
Kāds ir priežu čiekura un sēkliņu sastāvs? Ir pierādīts, ka tas ir: galvenokārt aminoskābes; organismā tās ir nepieciešamas, polisaharīdi (jo īpaši tie darbojas kā imūnmodulatori); fosfolipīdi (viena no īpašībām – ierobežot vēža šūnu attīstību); ēteriskās eļļas; tanīni (pārsvarā čiekuros dominē tanīni, tiem piemīt antioksidanta un antikarcinogēna aktivitāte).
Mūsdienu farmācijā priedes sastāvdaļas jau ilgi tiek izmantotas medicīnā, jo palīdz cīņā ar daudzām slimībām. Priežu čiekuri pirmām kārtām ir profilaktisks līdzeklis elpu ceļu veselībai (vīrusu un gripas laikā palīdz nosargāt organismu), bet ja jau ir nokavēta profilakse, tad palīdz pie visām elpu ceļu saslimšanām (bronhīts, pneimonija, angīna, bronhiālā astma, saaukstēšanās), tie palīdzēs atgūties ķermenim pēc nopietna insulta.